History Porn - есть такой термин, которым обозначают редкие исторические снимки , на которые смотрят подолгу и с придыханием ! менеджер по рекламе - @vlad_zamula
Сатир, що балансує чашу на своєму ерегованому пенісі?
Це дивне зображення походить із аттичної кераміки з червоними фігурами 6-го століття до н.е., і це не сучасний жарт: це частина мистецтва та культури Стародавньої Греції.
Сатири, ці напівлюди-напівцапи, були вічними супутниками Діоніса, бога вина, театру та нестримності. Вони уособлювали бажання, надмірність і безмежну свободу. Тому не рідкість бачити їх в еротичних, диких і часом навіть комічних сценах.
Такі чаші використовувалися на симпозіумах — зібраннях, де грецькі чоловіки пили, дискутували та віддавались вину й філософії. Сексуальність, гумор і сакральне співіснували без табу.
У цьому випадку чаша, утримуваний пенісом, не лише викликає посмішку, але й показує, як греки сприймали насолоду як частину божественної радості.
Грецьке мистецтво, далеке від лише мармуру та статуй, також мало свій пікантний бік.
Німецький унтер-офіцер та радянський рядовий. Спільний знімок на Тереспольському укріпленні Брестської фортеці. У лівій частині кадру – польські військовополонені у тимчасовому таборі. 22 вересня 1939 р.
Читать полностью…гурт з відео https://youtu.be/U_KPjhRw6eE?si=mQBMjFBaPaazGS1V
Читать полностью…Несчастливое детство, или в напрасных поисках "Мишки на севере" и "Кара-Кума"
Англия, 1960-е.
Мати навчає дітей цифр і букв на дому. Трансільванія, Луїзіана, США. 1939 рік.
Читать полностью…Жінка намагалася захистити свій будинок від зносу, прагнучи зупинити будівництво автостради, яка мала пройти прямо через її ділянку. Протистояння тривало кілька днів. 5 серпня 1958 року п'ятеро шерифів, видавши себе за журналістів, проникли в будинок і обеззброїли її. Пізніше за рішенням суду жінці присудили компенсацію у розмірі 9 тисяч доларів, проте її будинок було зруйновано.
Читать полностью…Їй було 13, коли він сказав: «Будь моєю дружиною».
На танцмайданчику до неї підійшов худорлявий хлопець з блиском у погляді:
— «Я щойно зрозумів, що всі мої вірші — для вас. Виходьте за мене!»
Дівчинка підняла очі й відповіла спокійно:
— «Добре. Але спочатку дозвольте мені закінчити школу».
Він — Габріель Гарсія Маркес. Вона — Мерседес.
Весілля відбулося… через 13 років.
«Ми не були заручені. Ми просто терпляче чекали того, що нам призначено» — згадував Маркес уже в сивині років.
Поки Габі писав, закрившись у кімнаті, «Сто років самотності», Мерседес тримала їхній світ на плечах:
— вірила в нього,
— годувала сім’ю,
— і ніколи не сумнівалася, що її чоловік — геній.
Коли рукопис був готовий, у них не було навіть грошей на пересилку. Мерседес продала останнє, що мала — фен і міксер.
А через кілька місяців — весь світ дізнався, хто такий Габріель Гарсія Маркес.
І саме той роман приніс йому всесвітнє визнання та Нобелівську премію.
За кожним великим чоловіком — стоїть жінка, яка в нього вірила ще до того, як повірив світ.
Карпати. Гуцульщина. Дорога до Жаб'є (тепер Верховина). 1934р.
Читать полностью…Доска позора. Я сегодня говорил по латышски. 19 век.
На картинке позорная доска для тех, кто на своей земле смел говорить на родном языке (период активной русификации Прибалтики при Александре III. Польшу и Финляндию тоже тогда активно русифицировали). Такую позорную доску заставляли носить тех детей, которые разговаривали в школе на латышском языке. От учеников требовалось разговаривать на российском языке не только во время уроков, но и на переменах.
- Латвийский национальный исторический музей находится в центре города по адресу: Рига, Pils laukums 3.
Baltijas pārkrievošana 📱(Зросійщення Балтії)
Рідкісне фото.
Жан Беленюк пригощає ганджубасом Олександра Солженіцина, Ялта, 2006 рік.
Американський актор Вел Кілмер помер 1 квітня в Лос-Анджелесі. Зірці «Бетмен назавжди», «Дорз» і «Топ Гана» було 65 років.
Причиною смерті актора стала пневмонія, розповіла New York Times дочка актора Мерседес Кілмер.
Кілмер народився 31 грудня 1959 року в Лос-Анджелесі в сім'ї середнього класу. У 17 років він вступив до престижної Джульярдської школи в Нью-Йорку, ставши одним із наймолодших студентів академії на той момент.
Свою кар'єру в кіно Вел Кілмер розпочав 1984 року, зігравши головну роль - американського рок-співака на фестивалі у Східній Німеччині - у пародійній комедії Джима Абрахамса та братів Цукерів «Цілком таємно!».
1988 року на зйомках фентезійної казки «Віллоу» Кілмер познайомився з британською актрисою Джоан Воллі. Того ж року вони одружилися. Пара розлучилася 1996 року, у них залишилося двоє дітей - Мерседес Кілмер і Джон Воллес «Джек» Кілмер.
У 1991 році Кілмер знову зіграв рок-зірку, цього разу - Джима Моррісона у фільмі «Дорз» Олівера Стоуна, біографії лідера легендарного гурту The Doors. Перед кастингом Кілмер вивчив десятки пісень Моррісона і приніс режисерові відеозаписи, на яких співав на сцені в образі зірки 1960-х. А в самому фільмі актор сам виконував пісні Моррісона, причому колишні музиканти The Doors зізнавалися, що не завжди могли відрізнити вокал Кілмера від оригіналу.
Кілмер знявся в низці бойовиків, трилерів і вестернів у 90-ті роки: «Громове серце» (1992), «Тумстоун: Легенда дикого заходу» (1993), «Привид і темрява» (1996) і «Святий» (1997). У «Сутичці» (1995) він працював разом із Робертом де Ніро та Аль Пачіно, а в «Острові доктра Моро» (1996) - з Марлоном Брандо.
Найвідомішою роллю, втім, для Кілмера став Брюс Вейн і його альтер-его Бетмен у «Бетмені назавжди» Джоела Шумахера. Фільм виявився успішним у прокаті, але отримав змішані відгуки від критиків.
Інша знакова роль Кілмера - це лейтенант Том «Айсмен» Казанські в «Найкращому стрільці» (1986; російською перекладається так само як «Топ Ган»), суперник головного героя, пілота «Меверіка» у виконанні Тома Круза.
У сиквелі «Найкращого стрільця» «Топ Ган: Меверік» (2022) герой Кілмера - уже не лейтенант, а адмірал, і не суперник, а добрий друг протагоніста - ненадовго з'являється на екрані.
«Айсмен» майже не говорить і за сюжетом фільму незабаром помирає від раку; це - відсилання до діагнозу самого Кілмера. У актора виявили рак гортані 2014 року, але після лікування він вийшов у ремісію.
«Топ Ган: Меверік» став останньою роллю Кілмера на великому екрані.
На потяги, як на вогонь, як і на воду, можна дивитися нескінченно.
Англія, 1965 р
Корінних американців, яких у 1889 році забрали до Європи для демонстрації як тварин у зоопарках.
Це історичне фото, ймовірно, показує представників корінного народу Фуегія — з архіпелагу Вогняна Земля (на крайньому півдні Південної Америки), зокрема народу яґан або селькнамі, яких привезли на корабель у ХІХ столітті. Такі знімки пов’язані з колоніальними експедиціями (особливо британськими) і часто мають трагічний підтекст — людей вивозили зі своїх земель, вивчали як "екзотику", а іноді навіть виставляли в музеях чи "людських зоопарках" у Європі.
На фото — вкрай уразливий і принижувальний момент: людей сфотографовано у незнайомому оточенні, напівоголених, що підкреслює контраст між їхнім становищем і колоніальними авторитетами. Ці фотографії сьогодні є важливим свідченням колоніальної жорстокості та етнографічного минулого.
На ілюстрації дядько Сем зображений в образі великого півня, що височить серед маленьких курчат, що вільно гуляють, символізують країни Центральної та Південної Америки. В окремому загоні з написом «Доктрина Монро» знаходяться п'ять півнів, які представляють європейські держави — Росію, Англію, Францію, Німеччину та Італію. Дата - 9 жовтня 1901 року.
Читать полностью…Одна з чотирьох величезних димарів Титаніка, 1900-ті.
Читать полностью…Сьогодні виконується 20 років з того моменту, як на сервіс ти труба, вперше було завантажено відео.
https://youtu.be/jNQXAC9IVRw?si=iEZqogpWD6WqC_FZ
Центр Хьюстона в 70х роках, був на 7а 75% паркувальним місцем.
Читать полностью…Заліщики.
Місто на тернопільщині, древнє поселення, з 15 століття датується.
📱 Вікі
Боєць християнської фалангістської міліції на вулицях Бейрута, 1976 рік.
Читать полностью…Старе козацьке кладовище у селі Глибока на Одещині, датується 1704 роком.
Південна пам'ять України закарбована в камені.
Найджел Ван Вік — «Кінець роману»
Американський художник Найджел Ван Вік відомий своїми картинами, які знаходяться на стику реалізму та наративного мистецтва. Його роботи присвячені міському життю і зображують сцени з барів, вулиць, пляжів і парків, відображаючи звичайні моменти повсякденного життя. Однак Ван Вік не обмежується лише точним відтворенням цих сцен. Його картини не просто фіксують дійсність – вони передають її з глибоким емоційним підтекстом.
Як оповідач, Ван Вік досліджує людські стосунки, внутрішній світ та емоції. Його картини інколи фіксують інтимні, особисті моменти, які перегукуються з глядачем, занурюючи його в «поезію банальності». Це унікальний підхід до зображення повсякденного життя, де навіть звичайні сцени набувають додаткового змісту, стаючи відображенням складних людських переживань.
Картину «Кінець роману» можна трактувати як метафору закінчення якогось важливого розділу в житті. Твір Ван Віка майстерно передає емоції прощання, ностальгії та усвідомлення втрати, роблячи його не просто образом, а справжньою історією, сповненою глибини та внутрішнього змісту.
ось тут більше його малюнків
На ярмарку у Василькові. Київщина кінця ХІХ століття.
Фото з архіву дослідника Хведора Вовка (Науковий Архів ІА НАН України).
Вулиця в місті Сеговія в Іспанії, сфотографована приблизно 1904 року. На задньому плані видно знаменитий римський акведук Сеговії, який, як вважають, був побудований між 1 і 2 століттями нашої ери. Німецько-американський фотограф Арнольд Генте (Arnold Genthe 📱)зробив це фото під час своїх подорожей Європою на початку 20-го століття.
Додав кольорів julius.colorization 📱
Арнольд Генте фотки