👩💼 Я працюю в Київській картинній галереї
Науковиця відділу фондів, яка зберігає 1871 картину й оглядає їх у рукавичках; головний інженер, який ніколи не вішає картини під рулетку та адміністраторка, яка починає перейматися, якщо хтось із постійних відвідувачів довго не приходить до музею: розповідаємо історії шести людей, які працюють у Національному музеї «Київська картинна галерея», а також запитуємо, як переосмислюють колекцію періоду Російської імперії та радянської доби.
🏕 14 літніх таборів для дітей і підлітків
Куди відправити дітей улітку? Ось табори, де можна дослідити Карпати, зануритися в англійську, навчитися виживати в дикій природі, спробувати себе в різних професіях, підтягнути акторську майстерність чи кулінарію або створити стартап. У добірці Віледжа – табори з квестами, творчими проєктами, походами, вечорами біля ватри, а також безплатна програма для дітей військових.
20 заміських комплексів під Києвом: курортні готелі, екобунгало й а-фрейми
Заміські комплекси біля Києва, де можна відпочити на повну – знайшли варіанти з басейнами та SPA, озерами й пляжами, ресторанами й літніми барами, дитячими зонами й екофермами.
Ось 20 ідей для релаксу, перезавантаження й відпочинку всією родиною.
🍫 Прості сніданки та напої, як із кавʼярні: рецепт шоколадних мафінів та холодного ванільного лате
Спокусливий запах шоколаду та ванілі на кухні – це ідеальне поєднання, щоб насолодитися сніданком на повну. Теплі й запашні мафіни, з яких витікає шоколад та холодне ванільне лате, яке врятує від літньої спеки – здається, ми знайшли рецепт ідеального повільного сніданку.
Разом з Alpro ми підготували серію рецептів простих літніх сніданків, зокрема прохолодних напоїв. Дивіться на сайті детальний відеорецепт приготування шоколадно-ванільного дуету й дізнавайтеся про «РанкоФест з Alpro» Києві.
0️⃣ «Нулівка» набирає обертів. Це гід українським безалкогольним пивом
Попит на безалкогольне пиво в Україні зростає. Люди частіше обирають залишатися тверезими й шукати інші напої для дозвілля. Це може бути рішенням для здорового способу життя або через обставини, у яких просто не можна дозволити собі випити.
Ми вирішили запитати у Beer Гички, як розвивається український сегмент безалкогольного пива і які позиції варто спробувати. А пивовар і співзасновник 2085brewery Назар Дребот розповідає, наскільки складно його варити.
«Супермен» Джеймса Ґанна ненадовго відстрочує неминуче падіння супергеройського кіно
«Супермен» вочевидь відстрочує неминуче падіння жанру супергеройського кіно, від якого багато хто вже втомився. Але чи надовго?
Розповідаємо, чому «Супермен» Джеймса Ґанна працює, і чому це не гарантує успіху інших супергеройських фільмів DCU, які, ймовірно, підуть на конвеєр.
Сучасним дітям – сучасний відпочинок: розпитали СЕО «Двіжка» про розвиток дитячих таборів в Україні
Враження дорослих про дитячі табори дуже полярне – хтось памʼятає романтичні теплі ночі в «Артеку», а хтось – очікування, коли ж мама нарешті забере додому. Так, батьки починають вагатися, чи матиме дитина – хоч позивний, а хоч ні – схожий досвід. Але що, якщо сучасний дитячий табір – це ще й форма вільної освіти, простір самоврядування та творчості, експеримент із дитячою спільнотою, яка живе за власними правилами?
Віледж разом із СЕО дитячого табору «Двіжок» розповідають, як створити дитячий табір, у який хочеться навіть дорослим, і на що варто звернути увагу батькам під час вибору літнього табору для дитини.
Павільйон №13 на ВДНГ ожив чи втратив автентичний вигляд?
Павільйон №13 на ВДНГ відновив роботу в червні після реновації. Оновленням займалося архітектурний офіс «Форма», відповідальне за національний павільйон України на Венеційській архітектурній бієнале 2023 року, а також за реновацію павільйону «КИТ», розташованого навпроти.
Унаслідок оновлення будівля павільйону №13 втратила автентичний вигляд, зокрема прибрали модерністську люстру та панелі з анодованого алюмінію, вважає дослідниця архітектури модернізму Ельміра Еттінгер. В архітектурному офісі «Форма» кажуть у коментарі Віледжу, що архітектурна структура залишилася незмінною – до павільйону нічого не прибудовували й не демонтували.
Розповідаємо, як архітектурний офіс «Форма» оновлював павільйон із 2020 року і як Павільйон вугільної промисловості став Павільйоном культури.
🥐 Круасани та чизкейки в кав’ярні Octo Bakery біля парку Шевченка
Друга локація пекарні Octo Bakery відкрилася в центрі на Володимирській. Заклад працює у форматі повноцінного кафе з кавою й випічкою, планують додати сніданки-конструктори. Це одне з відкриттів, на яке ми чекали в Києві влітку.
Асортимент складається з різних популярних позицій пекарні: круасани, равлики, паштейші, крафіни, тістечка шу, «Наполеон», чизкейки, даніші. Перелік позицій оновлюють щодня.
👨🎤 18 фільмів липня
Від супергеройських «Супермена» та «Фантастичної 4» до камерного фільму за Стівеном Кінгом, який критики вже назвали однією з найсильніших екранізацій його творів. Серед премʼєр – вестерн Арі Астера, спіноф «Голого пістолета», нова частина «Світу Юрського періоду» й документалка про фронтмена Gogol Bordello Євгена Ґудзя.
📺 15 серіалів липня
«Фундація» за Айзеком Азімовим, «Пісочний чоловік», ромком від творців «Реального кохання» та «Ноттінг Гілл», останній сезон «Акапулько», ще один спіноф «Декстера» й «Зоряного шляху», а ще містичний трилер у стилі «Справжнього детектива» від сценариста «Первісної Америки»: ось 15 серіалів липня.
🎭 Театральні прем’єри липня
Готичний горор Оксани Забужко на сцені Театру Франка, нова прем’єра Івана Уривського в театрі Лесі Українки й експериментальна «Наталка Полтавка» в Театрі «Актор»: зібрали театральні вистави, які варто відвідати в липні
☀️ Turnstile чи Lorde? Це 20 найцікавіших альбомів червня
Найгучніший альбом літа від хардкорників Turnstile, камбек культового бритпопгурту Pulp, (знову) новий реліз King Gizzard & The Lizard Wizard, дебютник TikTok-зірки Еддісон Рей, нове від Little Simz і Haim, «металевий» альбом Matmos і повернення Lorde, яке стається раз на чотири роки: Віледж зібрав 20 альбомів червня, які варто послухати.
Куди піти на вихідних у Києві? Епілог «Здибанки», «Денний сон» у Closer і Kuznya у Hvlv
У п’ятницю збираємо донейти на вечорницях у Closer, а вже в неділю там же відновлюємося mindfulness-фестивалі «Денний сон». Досліджуємо життя киян-шістдесятників на фестивалі «Культ Києва», куштуємо барбекю страви від шефа Міралі Ділбазі та вриваємось на перший технорейв Kuznya в «Хвильовому»: зібрали 15 подій на останні вихідні червня.
🪭 На Кудрявці стартує новий маркет – Second від засновниць Laska
Вінтаж і секонд на вагу (Kilo market), апсайкл- і sustainable-бренди, локальні й вінтажні та pre-loved продавці – у Києві стартує новий формат маркету, який запускають Анастасія Журавель (Laska) й Олена Лінькова (Laska, «Косатка», «Джакузі»). Перший Secondу влаштовують на Кудрявці 28 та 29 червня.
🎤 Atlas Festival 2025 і вечірка у стилі серіалу «Секс і місто»: ось плани на вікенд у Києві
Найбільша музична подія літа в Києві – Atlas Festival 2025, рейв Resonance у клубі Collider, йога у внутрішньому дворику Музею Ханенків, благодійний бранч у Kosatka Cafe й електронна вечірка на «дачі» клубу Keller зі співзасновником фестивалю ICKPA: зібрали найцікавіші події на ці липневі вихідні.
🍅 Де купувати «РаціON» – нову книжку Віледжа про щоденну їжу
Що насправді стоїть за нашими харчовими звичками? Чому нас тягне до кави, стейків або цукру – і як це пояснює наука? У Віледжа вийшла нова книжка у співпраці з видавництвом Vivat – «РаціON. Як їжа впливає на нас, а ми на неї», яка відповідає на ці запитання.
📚 10 нових книжок липня
Обрали книжки місяця та пояснюємо, чому їх варто прочитати.
20 виставок липня
Повернення виставок сучасного мистецтва у старий корпус Києво-Могилянської академії; «Суспільство спектаклю» після 2000-х в Українському домі та зниклі київські вулиці й дворики в Музеї Києва: зібрали добірку виставок, які варто відвідати в липні
Прості сніданки та напої, як із кавʼярні: рецепт мигдалевих млинців та холодного карамельного лате
Ситний десерт на сніданок? Ми вважаємо, що інколи, коли дуже хочеться, не варто собі відмовляти. Цього разу показуємо рецепт мигдалевих млинців. Їхній делікатний аромат і текстура чудово балансують із насиченою солодкістю холодного карамельного лате. Денний заряд бадьорості гарантований.
Віледж разом з Alpro підготували серію рецептів простих літніх сніданків, зокрема прохолодних напоїв. Дивіться на сайті детальний відеорецепт карамельного комбо й дізнавайтеся про «РанкоФест з Alpro» у Києві.
🪷Куди піти на вихідних у Києві? «Кураж» і квіткова барахолка біля «Квітів України»
Зібрали 10 найцікавіших подій на ці липневі вихідні.
Майкл Яворський – британець українського походження, який збирає футбольні ретро-форми
Якщо побачите на вулицях Києва чи інших міст чоловіка із зачіскою маллет, вусами й у ретро-футболці українського футбольного клубу – висока ймовірність, що це Майкл Яворський.
Майкл народився в Англії, але має українське коріння. У його колекції близько 200 футболок. Це не тільки дороге ретро, а й сучасні форми – українських або закордонних клубів, де грають українці.
Майкл Яворський показує Віледжу пʼять улюблених ретро-футболок і розповідає про українське коріння, як інтегрує футбольний мерч у повсякденні образи, і навіщо він набив тату «Укрзалізниця» та планує ще одне – з пачкою сигарет «Прилуки».
🥐🏍 Від випічки до створення моторів: ось 5 соціальних бізнесів, що отримали грант для старту
Українське підприємництво, попри виклики, уперто розвивається: зʼявляються нові бізнеси, масштабуються вже наявні проєкти, пропонуючи сотні робочих місць.
Віледж разом з Українським Червоним Хрестом і School of ME розпитали підприємців-початківців про те, як навчання та грантова підтримка допомагають їм перетворювати ідею на бізнес
You’ve eaten, now feed your microbes. How gut microbiome can help with managing anxiety and depression
Why is kutia, a traditional Ukrainian wheat berry porridge, considered a superfood to include in our diet year-round? How many fruits and vegetables should we eat daily? Also, how can understanding our gut microbiome help with anxiety and depression?
Check out the podcast episode featuring Ukrainian scientist Viktor Dosenko, a pathophysiologist and geneticist from the Bohomolets Institute of Physiology.
🌱 Як зелені зони виростали в центрах міст. 7 історій, не тільки про Центральний парк
На місці колишнього трамвайного депо, яке працювало до 2005 року, у межах вулиць Антоновича, Ділової та Короленківської пропонують зробити Центральний парк. Зараз на цій ділянці лишився затоплений підземними водами котлован – планували черговий ЖК, однак будівництво заморозили.
Щоби краще зрозуміти, як виникають парки (центральні й не лише) в містах по всьому світу, варто оглянути кілька паркових історій, які траплялися на місці колишніх військових полігонів, шибеників, сміттєзвалищ, під двокілометровою автомагістраллю чи замість закинутих портів.
👏 На Венеційській бієнале покажуть скульптуру Жанни Кадирової, яку евакуювали з Покровська
Це «Олень» із серії «Оригамі», яку у 2019 встановили в Покровську замість радянського військового літака. Проєкт «Гарантії безпеки» Жанни Кадирової є способом нагадати світові, що «пацифізм – це привілей, якого ми зараз не маємо», каже співкураторка проєкту Ксенія Малих.
🍀 Чи потрібен парк на кожній зеленій зоні й що робити з газонами. Пояснює ландшафтна архітекторка
Київ робить парки на островах, віддає природні ділянки під будівництво й прикрашає місто однорічними квітами замість того, щоб розробляти та впроваджувати стратегію адаптації до змін клімату.
Як зберігати стихійну природу в містах, для чого створювати зелені коридори й що робити з газонами, розповідає ландшафтна архітекторка
🪴 На ВДНГ з’явиться Терапевтичний сад. Ось що встигнуть зробити влітку 2025-го
Це місце, де ветерани і ветеранки зможуть відновлюватися через контакт із природою. Першу чергу проєкту – зони для садівництва, йоги, відпочинку й доріжки – планують відкрити вже у 2025-му році. Сад розташують у лісовій зоні ВДНГ, де колись стояли бесідки для пікніків.
🛤 Я працюю в Укрзалізниці
Ми розповідаємо історії п’яти людей, які працюють на залізниці. Деякі з цих людей тут понад двадцять років. Деякі – залізничники у другому, третьому або четвертому поколінні.
Щоб підготувати цей текст, редакція Віледжа два дні записувала інтерв’ю в лаунж-зоні на залізничному вокзалі, фотографувала героїв у різних куточках вокзалу й навіть їздила на порожньому «Інтерсіті» в Дарницьке депо.
Віледж шукає редактора (-ку) стрічки новин
Що треба робити:
– шукати й писати новини для сайту й телеграм-каналу «Новини Віледжа»
– у перспективі – писати й редагувати тексти
Що пропонуємо:
• Фултайм-позиція
• Два вихідні на тиждень, іноді в будні дні
• ЗП залежно від вашого досвіду
• Дружня команда
• офіс у центрі Подолу, 2 хвилини від метро «Контрактова площа»
Кого шукаємо:
• Людину, яка вміє відрізняти головне від несуттєвого, швидко розбирається в темі та може пояснити складне простими словами
• Ми міське видання, тому нам важливо, щоб наш редактор (-ка) знали і цікавилися тим, що відбувається в Києві, а також стежили за подіями в усій Україні
• Того, хто цікавиться сучасним культурним життям і зможе без зайвих метафор про нього писати
Перевагу будемо надавати кандидатам і кандидаткам із Києва. Будьте готові до тестового завдання.
Як податися:
Надсилайте свої резюме на пошту editor@the-village.com.ua з темою листа «Редактор (-ка) стрічки новин»